понеділок, 21 квітня 2014 р.



Модуль 11
    Ось і закінчився тренінг. Було нелегко працювати, але цікаво. Зростала поступово зацікавленність, а потім прийшло розуміння того, що можна працювати по-новому, творчо. Навчання 21 століття повинно використовувати нові комп"ютерні технології для навчання учнів, щоб підготовити їх до самореалізації в сучасному світі. Завдяки цьому тренінгу я отримала знання та навички, щоб допомогти учням в їх роботі та творчому розвитку. А також відкрила для себе багато цікавих можливостей для роботи над проектами. Дякую тренеру за допомогую.


Модуль 10
    Цей модуль допоміг мені з’ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а саме:
- сфокусувати свою увагу на необхідних педагогічних технологіях та прийомах навчання задля досягнення цих цілей.
- обговорити, як керувати навчальним процесом у класі, де навчання здійснюється за методом проектів, як використовувати комп’ютерні технології задля підвищення моєї власної ефективності та для підтримки навчання учнів.
- створити документ (презентацію) для фасилітації навчання учнів, які виконуватимуть проекти.
- спланувати, як буду вивчати обрану мною тему в своєму класі та створите інструктивні матеріали, які допомагатимуть учням з використанням комп’ютерних технологій при виконанні навчальних проектів.

середу, 16 квітня 2014 р.

Модуль 9.
      Цей модуль допоміг мені зрозуміти, що учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні, якщо для цього вчитель розробить певний план, що складається з напрямляючих запитань.
Для того,щоб учні більш відповідально ставилися необхідно давати їм посильні і цікаві завдання.
В даному модулі я навчилася додавати файли до свого електронного портфоліо.
Можливість розміщення та перегляду документів виставленого для спільного досвіду іншими учасниками тренінгу дозволяє підвищити свій професійний рівень.

Модуль 8.
     Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів», а саме з оцінювання я можу дізнатися як учні працюють над темою, що вони знають, а на чому мені потрібно акцентувати увагу, зупинитись і пояснити більш детальніше. Особисто я взагалі не використовувала оцінювання, коли учні оцінюють один одного, але ознайомившись з цим модулем, зрозуміла, що це дуже класна ідея, адже так вони навчаються працювати в колективі і умінню об'єктивно оцінювати не лише свій внесок в групову роботу, але й інших учнів.

понеділок, 14 квітня 2014 р.



Модуль 7
         
Під час цього модулю я ознайомилася з прикладами учнівських робіт та визначила  цілі й результати навчального проекту з позиції учня. Визначила стратегії, які дозволять адаптуватися учням до навчання за методом проктів та в навчальному середовищі, спрямованому на їх розвиток. Разом з колегами ми обговорювали питання, як допомогти учням пристосуватися до навчання за методом проектів та особистісно-орієнтовним навчанням.
          Дуже цікавим  для мене було проведення педради, перед початком якої, ми об’єдналися в групи незвичним способом.
          І на завершальному етапі модуля, я створила приклад учнівської презентації, яка допоможе мені визначити, на якому матеріалі та можливих труднощах для учнів потрібно зосередити свою увагу під час навчання


Модуль 6
Під час опрацювання цього модуля ми обговорили  проблеми безпеки роботи учнів в Інтернеті та обміркували,  як вони будуть використовувати Інтернет у своїй діяльності, розглянули сучасні веб-інструменти для спілкування між учнями та учителем.  Переглянули свій  план вивчення теми та внесли  до нього зміни. А також поділилися ідеями про те, як можна використати Інтернет у навчанні учнів.
Розпочали роботу над створенням  прикладу  учнівської презентації та опитувальника за темою проекту.

пʼятницю, 11 квітня 2014 р.



Модуль 5.
     Те, що інтернет-ресурси сьогодні є потужним інструментом навчання, я зрозуміла не сьогодні. Особливо це актуально для вивчення історії, з огляду на те, що історичну літературу та джерела подекуди неможливо знайти у бібліотеках, а до наукових бібліотек вузів пересічний учитель, а тим більше учень, доступу не має. Але сайти провідних наукових інститутів України дають нам можливість знаходити та використовувати необхідні джерела та літературу, в тому числі і з теми, яку я обрала для проекту.

Але суттєвою для мене є інформація, завдяки якій я обміркувала питання відповідального та відповідного використання інтернет-ресурсів, як спрямувати учнів використовувати не перший-ліпший сайт, а шукати інформацію на офіційних сайтах наукових установ, та для переконливості своєї роботи посилатися на ці сайти.